Nie takie prawo karne straszne, jakim je malują…

Prawo karne niewątpliwie wzbudza w nas najwięcej emocji, zaś spotkanie z prokuratorem czy sądem może stanowić dla niektórych niezwykle stresujące przeżycie, dlatego dobrze jest być przygotowanym na nie i znać nie tylko swoje obowiązki…

…ale także i może właśnie przede wszystkim – prawa. Zarówno jako podejrzany czy oskarżony, ale również jako pokrzywdzony czy chociażby świadek.

Ponieważ w takich sytuacjach nie wystarczy zwykłe „jakoś to będzie”, by nas uspokoić i zwalczyć stres związany z wizytą czy to w prokuraturze, czy też w komendzie policji albo w sądzie, powstał ten blog.

Witam Cię zatem na nim serdecznie!

Jak sam tytuł wskazuje, blog ten jest poświęcony tematyce prawa karnego. Będę na nim starała się przybliżyć różne instytucje, które przewidują przepisy prawa karnego w Polsce, możliwości z nich skorzystania, a także wnioskowania o nie. Postaram się przeprowadzić Cię przez proces karny tak, by chociaż w niewielkim stopniu wyeliminować stres z nim związany oraz niepewność tego, co się może wydarzyć np. na kolejnej rozprawie (wbrew pozorom to nie jest wcale takie nieprzewidywalne).

Nie pozostaje mi zatem nic innego, jak zaprosić Cię do lektury. Kodeks karny pod pachę i w drogę! 🙂

Dodaj komentarz